Karbownica do włosów

karbownica

Karbownica, zwana też często gofrownicą, to urządzenie do stylizacji, dzięki któremu możemy uzyskać efekt bardzo drobnych, puszystych fal. Fryzura taka, wylansowana w latach 80-tych ubiegłego wieku, od kilku sezonów znów jest bardzo modna. Na szczęście dziś, dzięki nowoczesnym technologiom i materiałom, nie musimy płacić za ten trend spalonymi włosami.

Karbownica – jaka najlepsza?

Wybierając najlepszą gofrownicę do włosów, powinniśmy kierować się tymi samymi kryteriami, co przy zakupie dobrej prostownicy. Urządzenie powinno być wyposażone w wysokiej jakości płytki ceramiczne, a najlepiej – turmalinowe, ceramiczno-turmalinowe lub tytanowo-turmalinowe. Turmalin w naturalny sposób jest źródłem jonów ujemnych, które zapobiegają elektryzowaniu się włosów, zamykają łuskę włosa i nadają pasmom połysk i gładkość. To szczególnie ważne w przypadku tak drobnych fal, jakie powstają w efekcie użycia karbownicy – fryzura ta ma to do siebie, że łatwo uzyskać „efekt siana” na głowie – zbyt przesuszonych, matowychi bardzo puszystych włosów. Karbowane fale najlepiej prezentują się na gładkich, nawilżonych włosach – jonizacja może nam pomóc osiągnąć ten efekt.

Ponadto zwróćmy uwagę na czas nagrzewania – im krótszy, tym lepiej – optymalnie powinien wynosić ok. 15 sekund. Ważne są też regulacja temperatury, długi obrotowy kabel i duża szerokość płytek.

Jak używać karbownicy?

Ze względu na szczególną fakturę, jaką tworzy na włosach, karbownica musi rozgrzewać się do bardzo wysokiej temperatury (ok. 220-230 stopni Celsjusza). Starajmy się, by jej kontakt z włosami był jak najkrótszy; ściskajmy pasmo tylko raz , miejsce po miejscu, starając się nie wracać do już raz pokarbowanych partii. Nigdy nie stosujmy gofrownicy na mokre włosy – przy tak wysokiej temperaturze z pewnością bardzo je uszkodzi.

Data: 17 grudnia 2018 ♣ Kategoria: Prostownica

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *